NYTT STYRE I FORANDRINGSFABRIKKEN 2025
Publisert 21.januar 2025
Styret ble valgt av et representantskap med 50 unge medlemmer 15-25 år (representanter), fra regionene. I 2025 vil styret møtes jevnlig, og de består av:
💫Alexander Sommerseth (styreleder), proff i FF 2011-2017 og nå salgsleder
💫Toril Taklo, avdelingssjef psykisk helsevern for barn og unge
💫Vanessa Marin Gundersen, proff
💫Mathea Sunniva Bjørndal, proff
💫Marit Skivenes, professor i statsvitenskap
💫Cathrine Torp, kommunikasjons- og strategidirektør i Revisorforeningen
💫Marie Lindsjørn Nordvik, dr. juris i rettsvitenskap og jobber som instituttleder
Fra FFs vedtekter, om styret:
“Stiftelsens styre har det overordnede ansvaret for Forandringsfabrikkens virksomhet. Styret skal sikre en forsvarlig drift og god utvikling i tråd med stiftelsens formål. Styret skal inneha en bred og samlet kompetanse for å ivareta Stiftelsens formål og bistå i utvikling av Forandringsfabrikken Stiftelse.
Styret skal påse at ledelsen og organisasjonen tilfredsstiller samfunnets krav til åpenhet og etterrettelighet, samt arbeider bevisst for å sikre at samarbeidspartnere, interessenter forøvrig, ansatte, og barn og ungdom som blir engasjert, kan ha full tillit til Forandringsfabrikken og dets arbeid.”
Vi takker samtidig kommuneadvokat med erfaring fra statsforvalteren Hilde Ordemann og tidligere proff Caroline Rørnes for innsatsen i FFs styre 2024. Vi takker også professor i samfunnsmedisin Arild Bjørndal og spesialist i rus- og avhengighetsmedisin og psykiatri Trond Aarre for innsatsen, som begge går over i nye roller i Forandringsfabrikken.Les om FFs styre 2025 her

øverst fra venstre: Marie Lindsjørn Nordvik, Toril Taklo, Alexander Sommerseth (styreleder), Cathrine Torp, Marit Skivenes
nederst fra venstre: Mathea Sunniva Bjørndal, Vanessa Marin Gundersen